ATMEGA644PV-10MUR
Mfr.Part #
ATMEGA644PV-10MUR
Datasheet
ATMEGA644PV-10MUR
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN
Stock
312
EEPROM Size :
2K x 8
Number of I/O :
32
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
64KB (32K x 16)
RAM Size :
4K x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
44-VQFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V